Чому люди старіють і вмирають?
I. ПОХОДЖЕННЯ СМЕРТІ
1. Перша згадка про смерть:
Буття 2:16-17 «І наказав Господь Бог Адамові, кажучи: Із кожного дерева в Раю ти можеш їсти, а від дерева пізнання добра і зла не їж від нього, бо в день, в який ти скуштуєш від нього, смертю помреш» .
Бог заповів Адамові та Єві не їсти від плоду дерева пізнання добра і зла, щоб не померти (померти не від плоду, а від неслухняності Богу!) Вони не послухалися. Однак Адам і Єва не померли фізично, коли не послухалися Бога і скуштували від дерева пізнання добра і зла. Однак, щось сталося ... З цього моменту вони почали фізично старіти і, врешті-решт, померли.
2. Як з'явилася смерть?
Необхідно відзначити, що людина була створена Богом для вічного життя. До того, як гріх увійшов у світ, люди не старіли і не вмирали. Але з гріхом у життя людей увійшла смерть. Який взаємозв'язок між гріхом і смертю?
* Смерть є наслідком гріха: Якова 1:15 «... похоть, зачавши, народжує гріх, а зроблений гріх народжує смерть».
* Смерть є відплатою - платою, покаранням - за гріх: Римлян 6:23 «Бо заплата за гріх - смерть».
* Гріх є зброєю («жалом») смерті: 1 Коринтян 15:56 «Жало ж смерті - гріх».
* Смерть увійшла до людини разом з гріхом: Римлян 5:12 «Тому то, як однією людиною гріх увійшов у світ, і гріхом смерть, так прийшла й смерть у всіх людей через те, що в ньому всі згрішили». Навіть ті, хто не був винен у гріху Адама стали старіти і вмирати: Римлян 5:14 «Та смерть панувала від Адама аж до Мойсея і над несогрешівшімі, подібно переступу Адама». Чому? Тому що грішна природа передається у спадок. Адам і Єва були створені за образом і подобою Божою (Буття 5:1 «Ось родовід Адама: коли Бог створив людину, по подобу Божу»), а їхні діти (які народилися вже після гріхопадіння) народилися за образом і подобою Адама і Єви: Буття 5:3 «Адам жив 130 років і сина породив за подобою своєю та за образом своїм».
* Про взаємозв'язок між гріхом і смертю також свідчать наступні місця Священного Писання: Римлян 6:16 «Невже ви не знаєте, що кому віддаєте себе за рабів на послух, то ви й раби того, кого слухаєтесь, або гріха на смерть, або послуху на праведність? »Римлян 6:21" Бо, коли ви були рабами гріха, то були вільні від праведности. Який же плід ви мали тоді? Такі справи, що ними соромитесь тепер, бо кінець їх - смерть ».
* Біблія називає смерть «останнім ворогом» людини: 1 Коринтян 15:26 «Як ворог останній - смерть».
II. РІЗНОВИДИ СМЕРТІ.
1. Два типи смерті
Біблія оповідає про два типи смерті: про фізичну і духовну смерть.
А. Фізична смерть
Фізична смерть - це смерть тіла, тобто відділення духа (душі) від тіла.
Б. Духовна смерть
Духовна смерть - це стан людського духа, що характеризується порушенням взаємин зі своїм Творцем. Коротко: це відділення духа [душі] від Бога. Ось як цей описує стан пророк Ісая: Ісая 59:2 «Але беззаконня ваші відділювали вас від вашого Бога, і ваші провини ховали обличчя Його від вас, щоб не чути».
Бог обіцяв Адамові та Єві, що вони помруть, якщо зїдять плід дерева Пізнання добра і зла. Але ми знаємо, що вони фізично не померли від того, що скуштували цих плодів. Що ж трапилося? Вони (1) померли духовно, і плюс до цього вони почали вмирати фізично (тіло стало старіти, хворіти і вмирати). Крім того, (3) люди почали народжуватися духовно мертвими - нездатними спілкуватися з Богом, далекими від Бога.
Людина народжується фізично живим, але духовно мертвим: далеким і відчуженим від Господа, нездатним розуміти Його і виконувати Його заповіді. Саме тому Ісус називав таких людей мерцями: Матвія 8:21-22 «А інший із учнів промовив до Нього: Господи! Дозволь мені перше піти і поховати батька мого. Але Ісус сказав йому: Іди за Мною, і мертвим ховати своїх мерців ».
2. Друга смерть
У Біблії також зустрічається вислів «друга смерть»: Об'явлення 21:8 «лякливим, і невірним, і мерзким, і вбивцям, і розпусникам, і чарівникам, і всім брехунам частина в озері, що горить вогнем та сіркою. Це друга смерть ».
Що ж таке «друга смерть»? Друга смерть є кульмінацією і продовженням (тобто логічним кінцем) духовної смерті. Це вічне відділення душі від Богом в озері вогненному.
3. Біблія про неминучість смерті
Біблія (як Старий, так і Нового Завітів) вчить, що смерть неминуча:
Екл. 9:5 «Живі знають, що помруть, а померлі нічого не знають, і заплати немає вже їм, тому що і пам'ять про них віддана забуттю, і кохання, і їхня ненависть, та заздрощі їхні загинули вже, і немає їм частки навіки ні в чому, що робиться під сонцем ».
Екл. 12:7 «І вернеться порох у землю, як він і був, а дух вернеться знову до Бога, що дав був його».
Євреїв 9:27 «І як людям призначено вмерти один раз, а потім суд».
Отже, смерть неминуча. За всю історію людства тільки дві людини не побачили смерті: Енох та Ілля.
А. Про Еноха в Бутті 5:23-24 сказано: «Всіх же днів Еноха було 365 років. І ходив із Богом Енох, і не стало його, тому що Бог узяв його ». Куди він зник, і що з ним стало пояснюється в Посланні до Євреїв 11:5 «Вірою Енох був перенесений, щоб не бачити смерти, і не стало його, бо Бог переніс його. Бо раніш, він був засвідчений, що Богові він догодив ».
Б. Про те, як Господь забрав із землі пророка Іллю, розповідається у другому розділі 4-ій книзі Царств: «Коли вони перейшли, то Ілля сказав до Єлисея: Проси, що маю зробити тобі, поки я буду взятий від тебе. І сказав Єлисей: дух, що в тобі, нехай буде на мені подвійний. І сказав він: важкого ти просиш. Якщо побачиш, як я буду взятий від тебе, буде тобі так, а якщо не побачиш, не буде. Коли вони йшли та говорили, аж ось появився огняний віз та огняні коні, і розлучили їх обох, і вознісся Ілля в вихрі на небо. Єлисей це бачив, і він закричав: Батьку мій, батьку мій, колісниця Ізраїля і кіннота його! І не побачив його. І схопив він одежу свою та й роздер її на дві частини »(Вірші 9-12).
III. Позбавлення від Смерті
Отже, всі люди поміщені під владу смерті: духовної і фізичної.
Чи є якийсь вихід з цієї ситуації? Чи можна якось уникнути смерті і позбутися від її панування?
Давайте спробуємо відповісти на це питання за допомогою Священного Писання.
1. Чи можна уникнути неминучого?
Можна використати наступний приклад як ілюстрацію вирішення даної проблеми. Питання: В якому випадку можна уникнути покарання? Відповідь: У тому випадку, якщо (а) ти невинний або в тому випадку, якщо (б) твоя провина буде прощена.
Застосуємо це до нашої теми:
а). Смерті може уникнути безгрішна людина, але таких на землі немає.
б). Грішник може уникнути смерті тільки в тому випадку, якщо його гріхи будуть прощені.
Прощення ніколи не буває безкоштовним (безоплатним). Прощення завжди має на увазі, що той хто прощає несе збитки за боржника. Це справедливо і по відношенню до гріхів. Але гріхи можуть бути прощені тільки самим Богом. Саме тому для прощення наших гріхів Господь Бог повинен був постраждати замість нас. Слово Боже вчить, що «... без пролиття крови не має відпущення провин» (Євреїв 9:22). Оскільки прощення гріхів дарує Бог, то і пролити кров повинен був Бог, прийшовши на землю у плоті. Так і сталося ...
А. Ось як про це свідчить Слово Боже:
1 Петра 2:24 «Він гріхи наші Сам возніс тілом Своїм на дерево, щоб ми, звільнившись від гріхів, жили для правди: ранами Його ви зцілилися».
1 Петра 3:18 «Христос, щоб привести нас до Бога, один раз постраждав за гріхи наші, Праведний за неправедних, хоч умертвлений тілом, але Духом оживлений».
1 Івана 2:2 «Він є примирення за гріхи наші, і не тільки за наші, але й за гріхи всього світу». 1 Івана 3:5 «І ви знаєте, що Він був з'явився, щоб гріхи наші взяти, і що в Ньому немає гріха».
1 Коринтян 15:3-4 «Бо я передав вам, що й прийняв, тобто, що Христос помер за гріхи наші, за Писанням, 4 і що Він був похований, і що воскрес у третій день, за Писанням ...»
Галатів 1:3-5 «... благодать вам і мир від Бога Отця і Господа нашого Ісуса Христа, Який віддав Себе Самого за гріхи наші, щоб позбавити нас від злого сучасного віку, за волею Бога й Отця нашого, Йому слава на віки віків. Амінь ».
Б. У цьому полягає Добра Новина: Бог пропонує нам спасіння і життя вічне через віру в жертву Ісуса Христа, який помер за наші гріхи на хресті:
Івана 3:16 "Бо так полюбив Бог світ, що віддав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне».
Іншими словами, сенс Доброї Новини у тому, що вона розповідає людині, як вона може уникнути неминучого, тобто смерті!
Хтось може сказати: «Вічне життя - це протилежність духовної смерті, а спасіння і дар вічного життя є позбавлення від духовної смерті. А як щодо фізичної смерті? Чи можна якось уникнути фізичного тління? »
Давайте розглянемо і це питання.
2. Спасіння - є порятунок від духовної або фізичної смерті?
А. Обіцянка Бога:
Господь дав обіцянку в Старому Завіті: Ісая 25:8 «поглинена буде смерть навіки, і витре Господь Бог сльози з усіх осіб, і зніме ганьбу народу Свого по всій землі, бо говорить Господь». Осія 13:14 «З рук шеолу Я викуплю їх, від смерті врятую їх. Смерть! де твоє жало? пекло! де твоя перемога? Каяття тому не буде у Мене ».
Запитання: У чому полягає обіцянка Бога?
Відповідь: Бог обіцяє позбавити людей від влади смерті.
Б. Виконання Божої обіцянки
Свою обіцянку Бог виконує в Новому Завіті. Для цього Він робить два кроки:
Перший крок позбавлення людей від влади смерті - Спокута душі (спокутування гріхів): Матвія 20:28 «... Так само й Син Людський прийшов не на те, щоб Йому служили, але щоб послужити, і душу Свою дати на викуп за багатьох». => Це позбавлення від духовної смерті.
Другий крок позбавлення людей від влади смерті - Спокута тіла: Римлян 8:18-23 «Бо я думаю, що нинішні тимчасові страждання нічого не варті супроти тієї слави, яка відкриється в нас. Бо чекання створіння очікує з'явлення синів Божих, бо створіння підкорилася марноті не добровільно, але через того, хто скорив його, в надії, що й саме створіння [творіння] визволиться від неволі тління на волю слави синів Божих. Бо знаємо, що все створіння разом зідхає й разом мучиться аж дотепер, і не тільки вона, але й ми самі, маючи зачаток Духа, і ми самі в собі зідхаємо, очікуючи синівства, відкуплення нашого тіла ». => Це позбавлення від фізичної смерті.
Важливо зрозуміти, що людина не має надії на спасіння від фізичної смерті, якщо вона не отримала спасіння від духовної смерті. А той, хто знайшов спасіння від гріхів, той, навіть якщо і помре фізично, знову оживе: Івана 6:47 «Істинно, істинно кажу вам: Хто вірує в Мене, життя вічне». Іоанна 8:25-26 «Ісус сказав їй: Я воскресення й життя; Хто вірує в Мене, хоч і вмре, буде жити. І кожен, хто живе та хто вірує в Мене, повіки не вмре ».
Ось як про це говориться в Біблії:
А. Як смерть увійшла у світ через Адама, так життя увійде в світ через Христа:
1 Коринтян 15:20-26 «Але Христос воскрес із мертвих, первісток серед покійних. Бо, як смерть через людину, так через людину і воскресіння мертвих. Як в Адамі всі вмирають, так у Христі всі оживуть, кожен у своєму порядку: первісток Христос, потім Христові, під час Його приходу. А потому кінець, коли Він передасть царство Богові й Отцеві, коли Він зруйнує всякий уряд, і владу всяку та силу. Бо належить Йому царювати, аж доки Він не покладе всіх Своїх ворогів під ногами Своїми. Як ворог останній - смерть ».
Б. Не всі ми помремо: 1 Коринтян 15:51-57 «Кажу вам таємницю: не всі ми помремо, але всі змінимося раптом, як оком змигнути, при останній сурмі: бо засурмить вона і мертві воскреснуть, а ми змінимося. Мусить бо тлінне оце зодягнутись в нетління, а смертне оце зодягтися в безсмертя. Коли ж тлінне оце зодягнеться в нетління, і оце смертне в безсмертя зодягнеться, тоді збудеться слово написане: Поглинута смерть перемогою. Смерть! де твоє жало? пекло! де твоя перемога? Жало ж смерті - гріх, а сила гріха - закон. Дяка Богові, що дарував нам перемогу Господом нашим Ісусом Христом! »=> Це є виконання обіцянки, даної Богом у Старому Завіті.
Про це ж свідчить 1 Солунян 4:13-18 «Не хочу ж я, браття, щоб ви не знали про покійних, щоб ви не сумували, як і інші, що надії не мають. Бо, якщо ми віруємо, що Ісус помер і воскрес, так і покійних через Ісуса приведе Бог із Ним. Бо це ми вам кажемо словом Господнім, що ми, хто живе, хто полишений до приходу Господнього, не попередимо померлих, тому що Сам Господь при сповіщення, при голос Архангела і трубі Божої, зійде з неба, і мертві у Христі воскреснуть перш; потім ми, що живемо живих, разом з ними будемо схоплені на хмарах на зустріч Господню на повітрі, і так завсіди будемо з Господом. Отож, потішайте один одного цими словами ».
Дуже важливо звернути увагу на те, що не тільки християни зодягнуться у безсмертні тіла. Біблія говорить про те, що і нечестиві люди теж отримають безсмертні тіла, коли воскреснуть. Але різниця полягає в тому, що праведники отримають безсмертні тіла, щоб провести вічність з Богом, тоді як нечестиві отримають безсмертні тіла, щоб провести в них вічність без Бога, тобто в Аду: Івана 5:28-29 «Не дивуйтесь цьому, бо настає час, коли всі, хто в гробах, Його голос почують, і повиходять ті, що чинили добро, на воскресення життя, а котрі зло - на воскресення Суду ». Об'явлення 20:6 «Блаженний і святий, хто має частку в першому воскресінні: над ними друга смерть не має влади». Іншими словами, той хто воскресне на воскресення життя,той знайде нетлінне тіло для вічного життя. А той, хто воскресне в воскресення Суду, отримає нетлінне тіло для вічної смерті.
Отже, Господь Бог зробив усе можливе для того, щоб ми - Його творіння - знайшли вічне позбавлення від влади гріха і смерті. Господь має ключі від пекла і смерті: Об'явлення 1:17-18 «... не бійся; Я Перший і Останній, і Живий, і був мертвий, а ось Я Живий на вічні віки, амінь, і маю ключі пекла і смерті».
Сьогодні Він, як при укладенні Старого Заповіту з народом Ізраїлевим, пропонує кожному зробити вільний вибір між життям і смертю: Повт.З-ну. 30:19 «за свідків перед вами закликаю сьогодні небо й землю, життя та смерть дав я тобі, благословення та прокляття. Обери життя, щоб жив ти та насіння твоє ... »
Немає коментарів:
Дописати коментар